in

Instagram Kişisel Blog Nasıl Açılır? Detaylı Anlatım

Merhaba, bu yazımız Instagram kişisel blog nasıl açılır? Instagram’da blog oluşturma ve profesyonel hesaba geçiş üzerine olabildiğince sade tutmaya çalıştığım bir makale olacak. Buyurun birlikte inceleyelim.

instagram kişisel blog nasıl açılır?

Dünya çapında 1 milyar kullanıcı seviyelerine ulaşan Instagram kendine özgü tarzıyla en aktif sosyal medya uygulamaları arasında yerini alıyor. 2020 ilk çeyreği itibariyle günlük 500 milyon üzerinde aktif instagram kullanıcısı ve 25 milyon üzerinde ise instagram işletme hesabı mevcut. Hayatımızda ciddi bir yer edinen bu uygulama, özellikle içerik üreticileri için vazgeçilmez hale geldi. Eğer bir takipçi kitleniz varsa, aktif olarak içerik üretiyorsanız veya bu serüvene sizde dahil olmak istiyorsanız instagram kişisel blog hesabına geçiş yaparak bu süreci daha profesyonel yönetebilirsiniz.

Instagram Kişisel Blog Nedir?

İçerik üreticileri için Instagram’ın sunmuş olduğu hesap türüdür.

Instagram’da Kişisel Blog Açmak Ücretli Mi?

Instagram’da kişisel blog açmak ücretli değildir. Dilerseniz ugulama üzerinden kişisel blog hesabı açabilir veya mevcut hesabınızı kişisel blog olarak dönüştürebilirsiniz.

Instagram’da kişisel blog nasıl açılır?

Instagram Kişisel Blog Nasıl Açılır?

Bunun için yapmanız gereken ilk şey mevcut instagram hesabınızı herkese açık hale getirmek olacaktır. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız kısaca değinelim. Hesabınız zaten herkese açıksa aşağıdaki bölümü direk atlayabilirsiniz.

Instagram Profilini Herkese Açık Hale Getirme

Sağ alt köşeden profil fotoğrafınıza tıklayarak profil sayfanıza girin. Sağ üst köşede bulunan üç çizgili (hamburger) menü ikonuna tıklayın. Açılan menüden en altta bulunan Ayarlar bölümüne giriş yapın. Ardından Gizlilik menüsüne girerek, Bağlantılar yazılı sekmenin altındaki Hesap Gizliliği seçeneğine de tıklayın. Karşınıza çıkan Gizli Hesap özelliğini buradan kapalı hale getirin.

Artık profiliniz “Herkese Açık” olarak görüntülenecektir. Yani paylaşımlarınızı herkes görebilecek ve herhangi bir takip isteği gönderildiğinde otomatik olarak kabul edilecektir.

instagram kişisel blog
instagram kişisel blog nasıl oluşturulur?

Instagram Kişisel Blog Nasıl Oluşturulur?

  • Profilinizin sağ üst köşesinde bulunan üç çizgili (hamburger) Menü ikonuna tıklayın.
  • En altta bulunan Ayarlar menüsüne girin.
  • Hesap sekmesine tıklayın.
  • Bu sekmede yer alan Profesyonel Hesaba Geçiş seçeneğine tıklayın.
  • Bu pencerede size en uygun tercihi yapmanız istenecektir. İçerik Üretici hesabı uygun olacaktır. Eğer işletmeniz için bir yapılandırma uyguluyorsanız İşletme Hesabını seçebilirsiniz. Merak etmeyin hesap tiplerini daha sonra tekrar değiştirebilirsiniz.
  • Ardından sizden bir kategori seçmeniz istenecek. Bu alana Kişisel Blog, Blog Yazarı, Fotoğrafçı, Dijital İçerik Üretici gibi tanımlardan sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz bu kategori profil adınızın hemen altında yer alacak ve takipçilerinize görünür olacaktır.
  • Kategori seçiminin ardından Facebook Sayfanı Bağla başlıklı bir alan gelecek. Dilerseniz mevcut Facebook sayfanızı bağlayabilir veya geç seçeneği ile bu alanı atlayabilirsiniz. Daha sonra ayarlamak üzere geç diyelim.
  • Ardından İletişim bilgilerini gözden geçir sayfası gelecek. Burada e-posta ve telefon numaranız yer alacak.
  • Bir sonraki pencerede profil seçenekleri gelecek. Buradan dilerseniz iletişim bilgilerinizi gizleyebilir veya herkese görünür olarak bırakabilirsiniz. Kategori etiketini açık bırakın.
  • Alt kısımda bulunan bitti seçeneğine dokunarak işlemi tamamlamış olacaksınız.

Instagram Kişisel Blog Nasıl Açılır? Instagram Blog Oluşturma

Makalemizi beğendiyseniz tavsiyelernasıl yapılır? ve pratik bilgiler kategorilerimizi incelemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir